Під час пандемії для дуже великого числа пацієнтів, що звертаються до медичних установ, буде потрібно лікування в домашніх умовах.
Хворим людям без важких симптомів і ознак грипу необхідно залишатися вдома, дотримуватися «респіраторний етикет» (закривати серветкою рот і ніс при кашлі та чханні, кашляти / чхати в рукав) і гігієну рук, а також, по можливості, обмежувати тісні контакти (в межах приблизно 1 м) з іншими людьми.
Ізолювати хворих людей в обмежених домашніх умовах може бути важко. Тим не менш, необхідно максимально обмежити контакти хворого з іншими людьми. Щоб уникнути розповсюдження інфекції, спостереження за пацієнтом у домашніх умовах повинен забезпечувати, по можливості, тільки одна людина.
Пацієнтів і осіб, які здійснюють догляд за ними, слід навчити використанню і утилізації масок протягом інфекційного періоду пацієнта. При обмежених запасах важливо, щоб в домашніх умовах маску в першу чергу надягав пацієнт, а не людина, яка доглядає за ним.
Немає необхідності носити маску весь день, її слід надягати тільки при очікуваному тісному контакті (в межах приблизно 1 м) з людиною, що здійснюють догляд, або іншими людьми. Маски, мокрі від виділень, необхідно безпечно утилізувати. При відсутності масок можна використовувати щільно прилеглі до лиця шарфи або маски багатократного користування з тканини, що закривають рот і ніс. Їх необхідно міняти, як тільки вони стають мокрими, і прати у воді з милом.
За наявності достатньої кількості масок особи, які здійснюють догляд, також повинні використовувати їх з тим, щоб закривати рот і ніс при тісних контактах з хворими людьми. Після контакту з пацієнтом людина, що здійснює догляд за ним, повинен завжди мити руки.
Особам, що здійснюють догляд, необхідно надати загальну підтримку і дати поради щодо використання ліків, що знижують температуру (слід уникати використання ацетилсаліцилової кислоти серед дітей), оральних рідин, харчування і постільної режиму.
Необхідно мати під рукою інструкції про те, як застосовувати антибіотики (для боротьби з бактеріальними ускладненнями грипу) у разі їх призначення. Необхідно також мати інструкції по догляду за хворим у разі погіршення його стану (тобто, при появі симптомів тяжкої хвороби або зневоднення).
Видужали люди більше не є заразними і можуть вважатися несприйнятливими до хвороби (зазвичай через 2-3 тижні після появи перших симптомів хвороби).
Всім членам сім’ї необхідно дотримуватися належний «респіраторний етикет» і гігієну рук. Тримати вікна відкритими і забезпечувати провітрювання приміщень. Поверхні в будинках необхідно регулярно мити водою з милом або дезинфікуючим засобом.
Коли необхідна госпіталізація
У більшості випадків догляд за хворими людьми можна здійснювати в домашніх умовах. Однак у разі погіршення стану або появи симптомів тяжкої хвороби пацієнтам може знадобитися госпіталізація.
Симптоми важкого захворювання:
- слабкість/нездатність встати
- сонливість
- несвідомий стан
- судоми
- вкрай утруднене дихання або дихальна недостатність
- нездатність пити рідини і зневоднення
- висока температура