Метод, що дозволяє відстежувати рухи окремих червоних кров’яних тілець – еритроцитів безпосередньо в живих капілярах людського тіла, розробив учений Лі Хун Ван з університету Вашингтона в Сент-Луісі.
Фотоакустична потокооксіграфія дозволяє не тільки побачити еритроцити в реальному часі, але й оцінити їх колір. Яскравість червоного кольору еритроцита залежить від кількості кисню, що міститься в клітині. За допомогою лазерних імпульсів, що відбиваються від поверхні рухомого еритроцита, по зміні кольору можна оцінити, скільки кисню він віддає тканинам на одиницю пройденого шляху або в одиницю часу.
Взявши до уваги кількість носіїв кисню, довжину капіляра, можна розрахувати оксигенацію певної зони.
Також було встановлено, що еритроцити в судинах рухаються групами, і здатні «вибирати» напрямок на розвилці капілярів: група збагачених киснем клітин поверне саме в ту зону, де тканини страждають від кисневого голодування.
Нова методика вивчення еритроцитів допоможе у вивченні багатьох питань практичної медицини, таких як вплив хіміотерапії на оксигенацію тканин, або вплив раку або діабету на обмін кисню.